+90 (850) 515 0 550 info@ecomac.com.tr

MEHMET AKAY KANAL 33 GÜNDEM PROGRAMINDA

MEHMET AKAY KANAL 33 GÜNDEM PROGRAMINDA

ECOMAC CANLI YAYINDA

Timtaş Yönetim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet AKAY Kanal 33 TV’ de canlı yayında ECOMAC’ ı anlattı. Mersin’ de yayın yapan Kanal 33’ te canlı yayınlanan Günden programına katılan Akay, Türkiye’ de atıkların geri dönüşümünü ve ürünlerini anlattı.

Yaklaşık 1 saat süren programda geri dönüşümün öneminden bahseden Akay, ülke olarak yurt dışından çöp ithal edildiğini söyledi.

Amaçlarının geri kazanılabilir atıklardan milli ekonomiye katkı sağlamak, geri dönüşüm bilincini büyük küçük herkese aşılamak ve Türkiye’de bu sistemi kavratmak olduğunu söyleyen AKAY, bu bilincin ancak eğitimle ve ödüllendirme sistemi ile teşvik edilebileceğini söyledi. 

AKAY : ‘’HAMMADDE İÇİN ÇÖP İTHAL EDİYORUZ ! ’’

Timtaş Yönetim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet AKAY, Türkiye’de yeterli derece atık toplanamadığını, bu nedenle geri dönüşümün sağlanamadığını ve bazı firmaların hammadde ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yurtdışından çöp ithal ettiklerini ifade etti.

Geliştirdikleri ECOMAC markalı otomatlar ile artık Türkiye’de hem toplanan atıklarla milli ekonomiye kazanım gerçekleştirileceğini, hem de atık atıldığında sokak hayvanlarına mama veren, ayrıca yine atık atıldığında eğitime destek olarak eğitim araç gereci veren bu geri dönüşüm otomatları ile duyarlı sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirebileceklerini sözlerine ekledi.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.