+90 (850) 515 0 550 info@ecomac.com.tr

Ecomac Nedir?

ECOMAC NEDİR?

ECOMAC, pet şişe, cam şişe, metal kutu, pil gibi geri dönüşebilir ambalaj atıkları atıldığında haznesinden öğrencilere kalem hediye eden bir geri dönüşüm otomatıdır.

Bu otomat Geri Dönüşümü destekleyen, milli ekonomiye katkı sunan, geri dönüşebilir ambalaj atıklarını hazneye atan insanları ödüllendiren bir mantık ile dizayn edilmiştir.

ECOMAC Nasıl Çalışır?

Otomatta yer alan ambalaj atığı haznesine atık yerleştirildiğinde atık otomatın içine düşmekte, atılan ürünün algılanmasının ardından yine otomat üzerinde yer alan yuvaya kalem düşmektedir. Kaleminizi bu yuva içerisinden alabilir ve kullanabilirsiniz.

ECOMAC hangi enerji ile çalışır?

Geri Dönüşümü Destekleyen bu cihaz aynı zamanda enerji anlamında da hazır tüketimi kabul etmemekte olup kendi enerjisini üretmektedir. Otomat üzerinde kurulu sistem aracılığı ile güneş enerjisi üzerinden kendine enerji sağlamakta ve depolamaktadır. Gün içerisinde enerjisini toplayan otomat havanın kararması ile bu biriktirdiği enerjiyi devreye sokmaktadır. Güneşin etkisini kaybettiği/olmadığı zaman diliminde devreye giren öz enerjisi ile enerji tasarrufu sağlamakta ve ürünün kullanıcılarına/destekçilerine de akılcı bir çözüm sunmaktadır.

ECOAMAC bakımını kim yapar?

Geri dönüşümü destekleyen bu akıllı otomatların üretici firma olarak bizler verdiğimiz hizmet maddesi ve anlaşmamız uyarınca belirlenen periyodlarda bakımlarını yapmaktayız. Ayrıca otomatın kullanım hakkın sahip olan kurum/kuruluş/firmalarda belirttiğimiz talimatlar üzerine denetim ve bakımlarını gerçekleştirebilmektedir.

ECOMAC arızaları durumunda ne yapılır?

Bakım dışı harici zamanlarda otomatın arızalanması durumunda üzerinde yer alan telefon numaralarından firmamızı arayarak teknik destek isteyebilir veya arıza bildiriminde bulunulabilirsiniz.

ECOMAC topladığı ürünleri ne yapıyor?

Verilen hizmete istinaden üstlenici durumundaki kurum (firmamız veya hizmet verdiğimiz kuruluş) tarafından belli periyodlar ile hazne içerisinde biriken geri dönüşüm ürünlerini toplanarak ilgili geri dönüşüm ve ayrıştırıcı atık toplama merkezine teslim edilir.

Vatandaş olarak bizler nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle otomatın doğru talimatlara uygun olarak kullanılması gerekmekte olup, otomata zarar verebilecek hareketlerden kaçınılmalıdır. Otomatı kullanırken oluşan bir arıza veya tespit edilen bir sorun durumunda Ecomac otomatı üzerinde yer alan iletişim numaralarından bildirim yapılmalıdır.

Otomata zarar verici hareketlerde bulunan insanları görmeniz halinde durumu polis, belediye gibi kurumlara bildirmelisiniz.

Çevreci ve geleceğimizi düşünen bir toplum olarak bu otomatların desteklenmesi adına çevrenizde veya sosyal medya ortamlarında otomatların tanıtımına destek sunulması yarınlarımız ve milli ekonomimiz için de oldukça önem arz etmektedir. Bu anlamda anlatımlarınızda www.ecomac.com.tr adresimizi söyleyebilir, çekeceğiniz video ve fotoğraflarda #Ecomac , #GeriDönüşüm , #EcomacGeriDönüşüm hashtag’lerini (etiket),  www.ecomac.com.tr web adresimiz kullanabilirsiniz.