+90 (850) 515 0 550 info@ecomac.com.tr

ECOMAC ANTALYA'DA

ECOMAC ANTALYA'DA

TİMTAŞ ve ENERYA işbirliği ile Antalya’ nın Konyaaltı ve Muratpaşa Belediyeleri ECOMAC’ la buluştu

Timtaş Yönetim A.Ş.’nin üretmiş oluğu ECOMAC markalı sokak hayvanlarını besleyen çevre ve hayvan dostu geri dönüşüm otomatları ENERYA Gaz Dağıtım A.Ş’ nin sponsorluğuyla Antalya Muratpaşa ve Konyaaltı Belediyelerince Antalya’da Akdeniz Üniversitesi Kampüsü, Konyaaltı Kent Meydanı, Muratpaşa Şirinyalı Mahallesinde bulunan Enerya Park’ a yerleştirildi.

Sosyal Sorumluluk konusunda duyarlı olan Enerya Gaz Dağıtım A.Ş. Timtaş Yönetim A.Ş. ile yaptığı protokolle doğalgaz hizmeti verdiği illere Sokak Hayvanlarını besleyen Ecomac üniteleri yerleştirme için start verdi. Bu kapsamda ilk uygulama Antalya’ da gerçekleşti. Enerya Antalya Konyaaltı ve Muratpaşa Belediyelerini “Sokak hayvanlarını doyurma ve geri dönüşüm' otomatı hediye ederek, bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Enerya bu proje ile toplumda çevre bilincini oluşturmayı hedefliyor. Beslenme ünitesinin geri dönüştürülebilen atıklar ile çalıştığını belirten Enerya Antalya Bölge Müdürü Mürsel Parlak, Enerya’ nın sosyal sorumluluk projelerini çok önemsediğini dile getirerek, ‘Temiz bir çevre bilincine katkıda bulunurken bir yandan da sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının da karşılanmasından dolayı çok memnunuz’ açıklamasını yaptı. Ünitelerin internet üzerinden kontrol edildiğini de söyleyen Parlak, ‘Bu sayede ünitenin içinde biriken atık miktarı, mama miktarı ve beslenen hayvan sayısı istatistiğine ulaşmak mümkün olacak. Bu sayede belediyenin ilgili birimleri atıkları alarak yerine mamaları bırakabilecek’ dedi.

Belediye yetkilileri ise Ecomac geri dönüşüm üniteleri güneş enerjisi ile kendi enerjisini ürettiğini, dijital saat ve termometrenin de de güneş enerji ile çalıştığını, hava karardığı zaman sensörün devreye girerek üniteyi aydınlattığını, Plastik, metal, cam ve pil atık bölmelerinin olduğu geri dönüşüm kutusunun en önemli özelliklerinden biri de her atık karşılığında 10 gr ila 20 gr arasında köpek maması veriyor olması olduğunu söylediler.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu makineyle geri dönüşümü teşvik ederken, sokak hayvanlarının beslenmesini de sağlamış olacaklarını söyledi. Akıllı geri dönüşüm kutusunun ilkini Konyaaltı Kent Meydanı'na yerleştirdiklerini vurgulayan Başkan Böcek, "Konyaaltı Belediyesi olarak iki konu üzerinde titizlikle duruyoruz. Bunlardan ilki sokak hayvanlarına güvenli bir ortam sunmak, diğeri ise geri dönüşümü mümkün olan atıkları ekonomiye kazandırmak. Akıllı geri dönüşüm kutusuyla bu iki unsuru çok düşük bir maliyetle yerine getirmiş olacağız" dedi.Başkan Böcek, gelen talepler üzerine ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirerek makinenin kullanımını yaygınlaştırabileceklerini söyledi.

Kaynak: Milliyet Antalya